telefon: (71) 313 88 16
godziny rejestracji: pn - pt: 14.30 - 19.00

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami, które pozwalają funkcjonować zębom w ich naturalnym kształcie i kolorze. Podstawową funkcją tej dziedziny jest zapobieganie i leczenie próchnicy zębów. W naszej przychodni proponujemy leczenie zębów w oparciu o najnowsze materiały do wypełnień zębów.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jest coraz bardziej popularną gałęzią stomatologii, której podstawowym zadaniem jest poprawa wyglądu pacjentów, dotyczy zarówno zębów, jak i twarzy. W naszej przychodni realizujemy to poprzez wykonanie licówek porcelanowych i kompozytowych oraz poprawę wyglądu tkanek miękkich.

Ortodoncja

Ortodoncja  zajmuje się leczeniem odchyleń od prawidłowego rozwoju narządu żucia. Obejmuje to wadliwy rozwój szczęk, ich wadliwe wzajemne położenie oraz nieprawidłowe ustawienie zębów. Celem leczenia jest przywrócenie nieprawidłowości do zgryzu prawidłowego poprzez wyrównywanie źle położonych zębów, zdeformowanych łuków zębowych i nieprawidłowych ich wzajemnych układów zębowych. W naszej przychodni wykonujemy różne typy aparatów wyjmowanych oraz stałych.

Protetyka

Protetyka zajmuje się najogólniej uzupełnianiem brakujących zębów lub ich części. W naszej przychodni wykonujemy różne rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych oraz koron protetycznych. Przy dużych ilościach brakujących zębów wykonujemy protezy (m. in. akrylowe, szkieletowe, szynoprotezy).

Periodontologia

Periodontologiazajmuje się leczeniem chorób tkanek otaczających ząb (tzw. przyzębie). Realizujemy to poprzez: profilaktykę z instruktażem higieny ustnej, usuwanie kamienia nad-i poddziąsłowego z polerowaniem oraz szynowanie zębów.

Endodoncja

Endodoncja zajmuje się leczeniem zębów, w których na skutek stanów zapalnych, np. bardzo głębokiego ubytku, doszło do stanu zapalnego miazgi. W naszej przychodni stosujemy: lupy zabiegowe, mikrosilniki endodontyczne, instrumenty ultradźwiękowe do płukania kanałów.

Rentgen (radiologia)

Posiadamy wysokiej klasy rentgen do wykonywania różnych rodzajów zdjęć wewnątrzustnych. Zdjęcia wykonujemy naszym pacjentom oraz pacjentom ze skierowaniem od innych lekarzy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień w naszej polityce prywatnosci.

EU Cookie Directive Module Information